Strona główna » Wykończenia wnętrz » Plisy i rolety

Plisy i rolety

altPLISY I ROLETY WEWNĘTRZNE - KOŚCIERZYNA KARTUZY BYTÓW POMORSKIE GDAŃSK GDYNIA SOPOT

Nie zawsze chcemy mieć w domu dużo światła. Szczególnie obecnie, gdy nowo budowane mieszkania i domy sa dobrze doświetlone przez słońce zdarzają się sytuacje, gdy chcemy obejrzeć coś w telewizorze, a światło odbija się od ekranu, wchodzimy zaspani do łazienki i promienie z zewnątrz rażą w oczy, czy po prostu chcemy ograniczyć nagrzewanie pomieszczeń i zasłaniamy czymś okna. W takich sytuacjach doskonale sprawdzają się proponowane przez nas plisy i rolety wewnętrzne.

Plisy na okno to nowoczesny rodzaj osłony przeciwsłonecznej w formie sprasowanej w harmonijkę tkaniny umieszczonej na profilach. Plisowany materiał, który wyglądem przypomina składaną harmonijkę, umieszczony jest pomiędzy dwiema profilami (górnym i dolnym). Dzięki profilom możemy poruszać żaluzją w górę i w dół. Minimalistyczna konstrukcja i nieszablonowy sposób poruszania żaluzją plisowaną zachwyci każdego użytkownika. Plisy zwija się i rozwija ręcznie od góry lub od dołu, co pozwala na precyzyjną regulację osłony do fragmentu okna, przez który wpadają drażniące promienie słoneczne. Zwykle montuje się  plisy na listwie przyszybowej. Są proste w montażu, atrakcyjne wizualnie, bardzo przyjazne w użytkowaniu i umożliwiają otwieranie okien na pełną szerokość (nie posiadają kasety opierającej sie o ścianę). Plisy dają się zasłaniać i odsłaniać zarówno od dołu, jak i od góry. Opcja zwijania plisy od góry i od dołu przekłada się na zwiększoną funkcjonalność zasłony - zasłaniając wybrane części okna, możesz precyzyjnie regulować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Funkcja ta przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy z jednego pokoju korzystają na różne sposoby dwie osoby. Możesz wówczas przysłonić część okna, przez którą wpadają rażące promienie słoneczne, zostawiając resztę okna odsłoniętą. Dzięki temu możliwa jest np. praca na komputerze bez refleksów światła na monitorze i jednoczesne czytanie książki.

Rolety to tkaniny doklejone do rolki, którą przytwierdza się do ściany nad oknem lub do futryny. Wzdłuż szyby w zależności od sysytemu można stosować prowadzenia żyłkowe lub profilowe. W ten sposób tkanina ładnie układa się tuż przy szybie. Istnieje wiele typów rolet (najczęściej spotykane klasyczne wolnowiszące oraz rolety typu dzień-noc) różniących się między sobią wyglądem, budową i funkcjonalnością. Rolety mogą posiadać kasetę, w której jest schowana zwinięta tkanina, lub jej nie posiadać.
 

Niezależnie od wybranego rozwiązania realizujemy zamówienia w bardzo wielu kolorach i typach tkanin, co umożliwia nie tylko dopasowanie do kolorów wnętrza, ale również stopniowanie zacienienia w zależności od oczekiwań Klienta.
 

Szczegółowe informacje o materiałach, kolorach, sposobie montażu i cenach można uzyskac we wszystkich punktach PANELOWO.
  
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
PANELOWO zaprasza!