Strona główna » Panele podłogowe » Podkłady pod panele

Podkłady pod panele

Podkłady pod panele


PODKŁADY POD PANELE PODŁOGOWE WINYLOWE I LAMINOWANE - KOŚCIERZYNA KARTUZY BYTÓW POMORSKIE GDAŃSK GDYNIA SOPOT


Podkłady pod panele materiały różnych typów, które znajdują się bezpośrednio pod panelami (czyli tzw. podłogą pływającą). Podkłady stosuje się tam, gdzie panele nie są klejone bezpośrednio do podłoża. Podkłady występują w różnych grubościach (najczęście od 1,6 do 7 mm), w różnych formatach (rolki, płyty), oraz mają różne właściwości w zależności od potrzeb (wygłuszanie, izolacja, stosowane z ogrzewaniem podłogowym lub nie), oraz oczywiście w różnych cenach.

Wybór podkładów jest jedną z najważniejszych, choć zwykle niedoceniacnych, czynności podczas zakupu paneli. Podkłady tańsze mają zwykle niższe wartości parametrów związanych z wygłuszaniem kroków czy stuknięć, podkłady droższe lepiej wyciszają oraz nie pojawia się na położonych na nich panelach efekt pudła rezonansowego. Warto zaznaczyć, że stosowana kiedyś "biała pianka" nie jest podkładem i nie nadaje się do stosowania jako podkład ze względu na zbyt dużą miękkość, podobnie jak wykładziny dywanowe.

Właściwie dobrane podkłady zapewniają, że panele będą właściwie pracowały, co pozwoli wykorzystać ich długoletnią funckjonalność (obecnie producenci paneli dają wielotetnie - 15, 20, 30 lat - gwarancje na panele pod warunkiem m. in. ich prawidłowego położenia). Masz w swoim domu ogrzewanie podłogowe? Pamiętaj, aby w takim przypadku wybrać podkład o możliwie najniższym oporze cieplnym. W ten sposób zapewnisz sobie największą wydajność i efektywność ogrzewania.

Rozróżnimy wiele rodzajów podkładów pod panele: podkłady poliuretanowo-mineralne (PUM), podkłady z XPS, podkłady pod panele winylowe, podkłady polietylenowe, oraz podkłady tradycyjne w formie (najcześciej zielonych) płyt lub korka. A pod podkład zawsze należy dawać folię paraizolacyjną.

Temat podkładów jest rozległy - nasi pracownicy sa w stanie wyjaśnić szczegóły i dobrać najbardziej odpowiadający Klientowi produkt.


Poniżej przedstawiamy Państwu do zapoznania się ofertę doskonałych podkładów firmy Korner (otwiera się w nowym oknie) - możliwe do zamówienia w punktach PANELOWO.

 

 

PODKŁADY KORNER

alt
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
PANELOWO zaprasza!